Oświetlenie zewnętrzne chodnikowe – co wybrać?

Oświetlenie zewnętrzne chodnikowe – co wybrać?

Oświetlenie ścieżek ogrodowych to konieczność, jeśli chcemy bezpiecznie się po nich poruszać. Zastosowane lampy muszą być jednak odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Jakie oświetlenie zewnętrzne chodnikowe sprawdzi się tutaj najlepiej? Do wyboru są typowe oprawy montowane w podłożu, ale i świecące kostki brukowe, a to wciąż nie wszystkie propozycje.

Read More

Ocena

Wyjątkowy stół do ogrodowej przestrzeni

Wyjątkowy stół do ogrodowej przestrzeni

Spotkania z przyjaciółmi przy kawie, wspólne biesiadowanie z rodziną, relaks przy ciekawej lekturze – a wszystko to na łonie natury w przydomowym ogrodzie. Któż z nas nie lubi spędzać czasu w ten sposób? Jednak odpoczynek na świeżym powietrzu będzie przyjemniejszy, jeżeli doposażymy przestrzeń w funkcjonalne meble. Wśród nich nie może zabraknąć stołu. Read More

Ocena

Co musisz wiedzieć zanim kupisz oświetlenie zewnętrzne

Co musisz wiedzieć zanim kupisz oświetlenie zewnętrzne

W oświetlaniu terenu wokół domu ogromne znaczenie ma lokalizacja lamp zewnętrznych, a także sposób, w jaki będą świecić. To kwestia zachowania bezpieczeństwa, podkreślenia walorów architektury budynku bądź ciekawie zaprojektowanego ogrodu, jak i możliwość uzyskania interesującej perspektywy, głębi obrazu czy odmiennego postrzegania rozmaitych elementów. Nim wybierzemy konkretne konstrukcje lamp, przyjdzie zmierzyć się z planowaniem ich liczby, wielkości, zastosowanych źródeł światła oraz barwy tego ostatniego. Na co należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?

Read More

Ocena

Oświetlenie balkonowe, które zachwyca!

Oświetlenie balkonowe, które zachwyca!

Oświetlenie balkonowe to podstawa, jeśli lubimy wykorzystywać ciepłe dni aż do późnych godzin nocnych. Wieczorem można siąść w fotelu i cieszyć się letnią pogodą. Pozwolić sobie na relaks z książką w ręku. Balkon to także miejsce, gdzie chociażby rozwieszamy pranie. Bez dobrego światła tutaj nie zrelaksujemy się i nie skorzystamy w wieczornych porach, ze skrzętnie urządzonej przestrzeni. Zobacz, na co zwrócić uwagę.

Read More

Ocena