Aranżacja okna, czyli wybieramy rolety i zasłony do domu!

Dekorowanie okien to istotny element, który sprawdzi się nie tylko w salonie, ale również w kuchni, łazience czy sypialni. Zasłony i rolety to ciekawa aranżacja okna. Te urozmaicą prostą i minimalistyczną przestrzeń, dopasowując się, zarówno do estetyki, jak i funkcjonalności. W związku z tym warto o ten detal zadbać podczas remontu lub w trakcie aranżacji wnętrza. Najmodniejsze dekoracje do okien? Podpowiadamy w artykule, co warto wybrać!

Aranżacja okna, czyli rolety rzymskie w salonie

Pokój dzienny to jedno z pomieszczeń, w którym spędzamy bardzo dużo czasu. Warto, aby jego wnętrze nie przytłaczało, było praktycznie urządzone oraz wykończone, dopasowanymi do stylistyki wnętrza, dekoracjami. Rolety ozdobne to strzał w dziesiątkę!

Aktualnym trendem są nowoczesne rolety rzymskie. Te wykonane ze zwiewnego, lekkiego materiału, nie przytłaczają wnętrza. Delikatnie filtrując światło, tworzą wspaniały klimat pomieszczenia. Warto zaznaczyć, iż w aranżacji minimalistycznej to jedyna dekoracja okna. W przypadku aranżacji pokoju dziennego w stylu skandynawskim, a co za tym idzie również minimalistycznym i nowoczesnym, sprawdzą się rolety rzymskie szare. Jeśli natomiast we wnętrzu króluje styl śródziemnomorski lub retro, to warto ożywić je jeszcze bardziej, stawiając na pastelowe barwy lub kolory w jasnym, ale soczystym odcieniu.

Rolety rzymskie na okno mają nietypową cechę charakterystyczną – są podciągane, a nie tradycyjnie nawijane do kasety. Sam materiał, gdy jest ciągnięty ku górze, zwija się w harmonijkę, tworząc w ten sposób niecodzienną aranżację okna.

Nowoczesne dekoracje okien balkonowych

Jednym z istotnych elementów salonu oraz sypialni jest aranżacja okna balkonowego. To dość duże przeszklenie, dlatego też w tym przypadku także sprawdzą się rolety rzymskie.  Tu pierwsze skrzypce gra zasada – „im większe okno, tym lepiej”. Wynika to z faktu, iż tego typu dekoracje okienne świetnie prezentują się na dużych powierzchniach.

Rolety do kuchni nowoczesnej

W przypadku wyboru dekoracji okiennych do kuchni, musimy zwrócić uwagę na kilka aspektów, czyli w jakim miejscu i z jakiej strony świata znajduje się samo okno oraz czy meble pozwalają np. na zamontowanie karnisza. Jeśli okno znajduje się tuż przy zlewie, to warto postawić na krótkie zasłony dekoracyjne lub rolety nowoczesne, które można łatwo i szybko podciągnąć. Firany rzymskie do kuchni to tania alternatywa, zarówno dla ciężkich zasłon, jak i tradycyjnych rolet. Można nazwać to rozwiązaniem 2w1, ponieważ łączy w sobie te dwa elementy dekoracyjne, tworząc niecodzienną i spektakularną odsłonę wnętrza.

Aranżacja okna w sypialni

Sypialnia to azyl, w którym odpoczywamy, aby kolejnego dnia tryskać energią i optymizmem. By stworzyć przytulne i ciekawe wnętrze, warto postawić na rolety pokojowe lub nowoczesne żaluzje. Rolety są świetnym pomysłem, dzięki któremu od razu odetniemy się od świata zewnętrznego, niemniej jednak nie pozwalają na personalizację, ukrytą pod postacią regulacji wpuszczanego światła do wewnątrz pomieszczenia. Na to pozwalają żaluzje, które pomimo swoich lat, nadal cieszą się ponadczasowym, wręcz nieśmiertelnym tytułem.

Aranżacja okna jest detalem, aczkolwiek bardzo znaczącym. To istotny punkt każdego pomieszczenia, dlatego też warto postawić na aktualnie panujące trendy w świecie zasłon i rolet!

Ocena

Dodaj komentarz

CommentLuv badge