Elektryczne ogrzewanie niedrogo i wygodnie. Sprawdź, jak to możliwe

Elektryczne ogrzewanie niedrogo i wygodnie. Sprawdź, jak to możliwe

Dużymi krokami zbliża się zima, a co za tym idzie kolejny sezon grzewczy. To niejednej osobie może spędzać sen z powiek. Koszty nieefektywnych systemów grzewczych znacząco nadwyrężają domowe budżety i mogą być powodem do niepokoju. Jeśli jednak znajdziemy odpowiednie rozwiązanie, to zapewniając odpowiedni komfort cieplny domownikom, nie uszczuplimy znacznie domowego budżetu.

Do niedawna za drogi i nieopłacalny system grzewczy uważano ogrzewanie elektryczne. To zaczyna się powoli zmieniać za sprawą dostępnych na rynku nowoczesnych urządzeń. Wśród nich warto wymienić hybrydowe grzejniki elektryczne, które są nie tylko efektywne, ale również energooszczędne. Jeśli połączymy ten fakt z tym, że ogrzewanie elektryczne jest jednym z najwygodniejszych sposobów na zapewnienie ciepła w domu, to możemy uznać, że znaleźliśmy doskonałą alternatywę dla innych kosztownych i niewygodnych w użytkowaniu sposobów na ogrzewanie budynku.

Druga strona medalu

Rozważań na temat efektywnego ogrzewania budynków nie sposób oddzielić od kwestii związanych z ich ociepleniem. Warto zdać sobie sprawę z tego, że brak odpowiedniej izolacji termicznej to częsta przyczyna wysokich kosztów ogrzewania. Prawda jest jednak taka, że w przypadku nieocieplonych obiektów każdy, nawet najlepiej działający system grzewczy nie będzie w stanie tych kosztów ograniczyć. Kluczową kwestią pozostaje zatem ocieplenie budynku, a dopiero potem wybór odpowiedniego systemu grzewczego. W wielu gminach jest dostępne dofinansowanie termoizolacji budynków. Mogą z niego skorzystać osoby, które nie mają wystarczających środków na przeprowadzenie takich prac we własnym zakresie.

Energooszczędne grzejniki hybrydowe

Kiedy prace termoizolacyjne mamy już za sobą, możemy przystąpić do wyboru odpowiedniego ogrzewania. Pojawienie się na rynku nowoczesnych, energooszczędnych grzejników sprawiło, że coraz więcej osób przekonuje się do ogrzewania elektrycznego. Jego liczne zalety trudno przecenić. Warte uwagi są tu urządzenia hybrydowe, których wyłącznym dystrybutorem w naszym kraju jest Econovli.pl.

Elektryczne grzejniki hybrydowe wykorzystują dwa niezależne systemy grzewcze. Wbudowane w jedną wbudowane i sterowane za pomocą inteligentnego termostatu są wygodne w użytkowaniu i pozwalają ogrzać pomieszczenie przy stosunkowo niskim zużyciu energii. Jak to możliwe?

Dwa systemy grzewcze

Tajemnica tkwi w zastosowaniu odpowiednich systemów grzewczych i połączeniu ich pracy w taki sposób, by całe urządzenie działano jak najefektywniej. W przypadku grzejników hybrydowych Klima i Deko osiągnięto to, stosując ogrzewanie konwekcyjne oraz promiennik podczerwieni. Nie bez przyczyny wykorzystano właśnie te systemy.

Priorytetowo potraktowano tutaj ogrzewanie podczerwienią, które jest w stanie utrzymać w pomieszczeniu stałą temperaturę przy stosunkowo niskim poborze mocy. Ogrzewanie konwekcyjne stanowi wspomaganie dla promiennika podczerwieni i załącza się wtedy, gdy zachodzi konieczność szybkiego podniesienia temperatury do pożądanego przez użytkowników poziomu. Jego zaletą jest też szybka reakcja na zmiany temperatury w otoczeniu.

Dla usprawnienia działania urządzeń producent zastosował w nich szereg rozwiązań, które dodatkowo obniżają zużycie energii. Wspominany wyżej inteligentny termostat to tylko jedno z nich. Oprócz niego znajdziemy w hybrydach czujnik otwartego okna oraz czujnik obecności. To rozwiązania, które doskonale sprawdzają się w praktyce i potrafią zagwarantować spore oszczędności w domowym budżecie. Elektryczne ogrzewanie nie musi zatem być drogie. Wręcz przeciwnie – w przypadku hybryd jest energooszczędne i komfortowe w użytkowaniu.

Ocena

Dodaj komentarz

CommentLuv badge