Folia bąbelkowa – sposób na bezpieczeństwo w transporcie

Folia bąbelkowa - sposób na bezpieczeństwo w transporcie

Rozwój branży e-commerce sprawił, że coraz większą uwagę przykładamy do zabezpieczania i pakowania przesyłek. Dostępność na rynku doskonałych materiałów do pakowania znacznie ułatwia funkcjonowanie sklepów internetowych i pozwala na odpowiednią ochronę przesyłanych produktów. Jednym z takich materiałów jest folia bąbelkowa, która zresztą oprócz sklepów internetowych wykorzystywana jest również w wielu innych branżach. Przyjrzyjmy się jej bliżej.

Folia babelkowa jest materiałem, który, choć został wynaleziony stosunkowo niedawno (zaledwie kilka dekad temu), szybko na stałe wszedł do codziennego użytku. Dziś wykorzystywany jest zarówno na skalę przemysłową, jak i w domach prywatnych. Doskonale sprawdza się do zabezpieczania towarów przed wysyłką, ochrony przed wilgocią oraz zmianą temperatury, a także zabezpieczania mebli podczas transportu. Znajduje zastosowanie w wielu branżach przemysłu, a czasem nawet niekonwencjonalnych rozwiązaniach.

Folia babelkowa i jej budowa

Niezwykłe właściwości folii bąbelkowej, które dają możliwość tak szerokiego zastosowania, wynikają z jej struktury. Zbudowana jest bowiem z wielu małych pęcherzyków powietrza, które zostały uwięzione pomiędzy jej dwoma warstwami. Pęcherzyki powietrza są bardzo małe, a każdy z nich może pęknąć pod wpływem nacisku. Nie trzeba do tego dużo wysiłku. Nawet małe dziecko potrafi “strzelać” z folii bąbelkowej. Sytuacja wygląda nieco inaczej, jeśli spróbujemy rękoma zgnieść jednocześnie większą ilość pęcherzyków. Wtedy folia bąbelkowa nie poddaje się naciskowi i zachowuje swoją strukturę. To jedna z najważniejszych cech folii bąbelkowej, która decyduje o jej właściwościach.

Poznaj właściwości folii bąbelkowej

Folia bąbelkowa doskonale sprawdza się do pakowania i zabezpieczania przedmiotów nie tylko w branży e-commerce, ale także w wielu innych biznesach. Dzięki temu, że jest elastyczna i łatwo dopasowuje się do owijanych przedmiotów, można zabezpieczać nią nawet produkty o nietypowych kształtach. Niezliczone ilości pęcherzyków powietrza dają tym produktom skuteczną ochronę i zabezpieczają je przed uszkodzeniami mechanicznymi. Doskonale chroni nawet kruche, łamliwe i podatne na wstrząsy oraz wibracje przedmioty. W równym stopniu może być stosowana do zabezpieczania ceramiki, jak i sprzętu RTV i AGD. Folia bąbelkowa zabezpiecza nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale również przed kurzem, pyłem oraz wilgocią. Zatrzymuje też temperaturę zabezpieczonych nią przedmiotów, co zresztą wykorzystywane jest na wiele różnych sposobów.

Niestandardowe zastosowania

Folia bąbelkowa dzięki swoim właściwościom izolacyjnym bywa też wykorzystywana w czasie wakacyjnych wyjazdów pod namiot. Ułożona pod materacem doskonale ochroni przed zimnem. Może też zastąpić termos podczas wypadów piknikowych i zabezpieczyć przed utratą temperatury pojemnik z ciepłą potrawą. O licznych, nietypowych zastosowaniach folii bąbelkowej można przeczytać w sieci. To, które cieszy się największą popularnością, to relaksowanie się poprzez strzelanie z pęcherzyków powietrza uwięzionych pomiędzy jej dwoma warstwami.

Ocena

Dodaj komentarz

CommentLuv badge