Wysyłasz przedmioty – wybierz właściwe opakowanie

W dzisiejszych czasach, kiedy coraz częściej kupujemy na odległość, znaczenia nabiera bezpieczne pakowanie i wysyłanie towaru. Zakupione w Internecie produkty mają niejednokrotnie do pokonania znaczne odległości. Nierzadko wysyłka odbywa się z drugiego końca Polski, a nawet z zagranicy. W jaki sposób zabezpieczyć towar, by dotarł na miejsce przeznaczenia w niepogorszonym stanie?

Producenci opakowań dostarczają akcesoria, które umożliwiają skuteczne zabezpieczanie towarów podczas wysyłki. Różnorodność dostępnych artykułów do pakowania pozwala na ich dopasowanie do wysyłanego przedmiotu. Dobierając akcesoria do pakowania do konkretnego przedmiotu, należy brać pod uwagę takie kryteria jak jego:

  • wielkość,
  • kształt,
  • wagę,
  • wartość,
  • podatność na uszkodzenia mechaniczne, wstrząsy, wilgotność, zmiany temperatur i inne czynniki mogące powodować jego zniszczenie lub obniżenie wartości.

Koperty bąbelkowe

Koperty bąbelkowe to papierowe koperty wyściełane od wewnątrz folią bąbelkową. Są stosunkowo bezpiecznym opakowaniem, które,  w przeciwieństwie do innych akcesoriów do pakowania nie wymaga stosowania dodatkowych wypełniaczy i zabezpieczeń. Znajduje zastosowanie do stosunkowo niewielkich przedmiotów, które mogą być wrażliwe na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne. W ten sposób wysyła się między innymi biżuterię i drobną elektronikę.

Koperty bąbelkowe dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu z łatwością można dostosować je do konkretnego przedmiotu. Pakując towar, warto zwrócić uwagę, by koperta została dobrze dopasowana do jego rozmiarów. Ograniczy to przemieszczanie się przedmiotu wewnątrz opakowania podczas transportu. Przedmioty szczególnie kruche można zapakować w dwie koperty bąbelkowe (jedną mniejsza, drugą większą), dzięki czemu ochrona będzie jeszcze lepsza.

Kartony tekturowe

Producenci opakowań oferują kartony tekturowe w wielu rozmiarach. Można pakować w nie zarówno mniejsze przedmioty, jak i wielkogabarytowe. Solidne kartony sprawdzają się do pakowania i zabezpieczania przedmiotów o większej wadze. W ten sposób wysyłany jest między innymi sprzęt RTV.

Pakowanie delikatnych i wrażliwych na uszkodzenia przedmiotów w kartony tekturowe wymaga jednak zastosowania dodatkowego zabezpieczenia. Do tego celu idealnie nadaje się folia bąbelkowa, poduszki powietrzne oraz inne wypełniacze do paczek.

Folia bąbelkowa

Doskonały materiał, który znajduje bardzo wiele zastosowań. Jednym z nich jest właśnie pakowanie i zabezpieczanie przesyłek przed uszkodzeniami. Fenomen folii bąbelkowej tkwi w jej budowie. Niezliczona ilość małych pęcherzyków powietrza uwięzionych pomiędzy dwoma warstwami folii sprawia, że jest to idealny materiał do ochrony przesyłanych towarów przed uszkodzeniami. Bardzo dobrze amortyzuje wszelkiego rodzaju wstrząsy, uderzenia oraz zabezpiecza przed wilgocią. Może być również stosowany jako wypełniacz do paczek.

Tuby kartonowe

Ten rodzaj opakowania idealnie nadaje się do zabezpieczania oraz przesyłania ważnych dokumentów, projektów, plakatów, map, planów, obrazów, rysunków itp. Jednym słowem skutecznie chroni przed uszkodzeniem wszystko, co zamieszczone zostało na arkuszach papieru lub folii o dużym formacie. Tuby kartonowe bardzo często wykorzystywane są również do pakowania długich, wąskich i podatnych na uszkodzenia przedmiotów. Przykładem są tu wędki, teleskopy itp.

Właściwy dobór rodzaju opakowania do przesyłanych przedmiotów pozwala skutecznie zabezpieczać przesyłki i chronić ich zawartość przed uszkodzeniami. Szeroki asortyment akcesoriów do pakowania stwarza duże możliwości w tym zakresie i pozwala przesyłać przedmioty nawet na znaczne odległości bez pogorszenia ich stanu czy obniżenia wartości.

Ocena

Dodaj komentarz

CommentLuv badge