Nowoczesne meble do kuchni – kilka praktycznych wskazówek

Nowoczesne meble do kuchni - kilka praktycznych wskazówek

Przestrzeń, w której spędzamy dużo czasu, powinna być funkcjonalna i przyjazna domownikom. To zadanie pomagają zrealizować nowoczesne meble do kuchni. Z jednej strony zapewniają wygodę użytkowania, z drugiej są estetyczne, wręcz eleganckie i doskonale prezentują się, nawet jeśli inwestor postawi na aranżację kuchni otwartej i połączenie jej z reprezentacyjną częścią salonu.

Nienaganny wygląd kuchni to jedno, kolejna i bardzo istotna sprawa to, o czym wspomniałam już powyżej, jej funkcjonalność. Tu doskonale sprawdzają się nowoczesne meble do kuchni. Przy ich pomocy możemy wprowadzić do wnętrza szereg nowatorskich rozwiązań, które znacznie usprawniają wiele czynności i uprzyjemniają pracę w kuchni. Pomagają też utrzymać porządek, co nie jest bez znaczenia w przypadku wnętrza tak intensywnie użytkowanego, jak kuchnia.

Nowoczesne meble do kuchni robione na wymiar

Dziś już mało kto decyduje się na gotowe meble do kuchni. Zdecydowanie częściej wybieramy możliwość zamówienia mebli na wymiar. Wtedy mogą zostać dokładnie dostosowane do wymagań użytkowników oraz przestrzeni, jaką dysponujemy w domu. Nie ma też problemu z wpisaniem ich w pomieszczenia nietypowe, czyli takie, w których pojawiają się wnęki, skosy itp. Meble na wymiar to możliwość dowolnego kształtowania przestrzeni kuchni i spełniania przeróżnych, nawet najbardziej zaskakujących oczekiwań użytkowników.

Estetyka, design, kolorystyka

Nowoczesne meble do kuchni odznaczają się minimalizmem i prostotą. Ich fronty zazwyczaj są gładkie, z połyskiem lub matowe. Dominują barwy stonowane albo kolor naturalnego drewna. Wielu inwestorów decyduje się na modną współcześnie biel albo elegancką czerń. Na tym jednak nasz wybór nie musi się kończyć. Istnieje bardzo dużo możliwości i wiele rodzajów frontów o różnorodnych barwach – od ognistej czerwieni do ciemnego granatu.

Wybieramy najlepsze uchwyty

Ogromne znaczenie na to, w jaki sposób zaprezentują się nam meble i całe kuchenne wnętrze, ma rodzaj uchwytów zamontowanych przy szafkach. Te mogą stanowić ich ozdobę, być niezwykle dekoracyjne niczym biżuteria albo bardzo proste i wykonane ze skórzanych pasków. Nowoczesne meble do kuchni mogą być też całkowicie uchwytów pozbawione. Wtedy ich rolę przejmuje frezowanie frontów, dzięki któremu łatwo będzie otworzyć szafkę, a jeśli i tego elementu brakuje, inwestor może zdecydować się na otwieranie typu klik-klak. W tym ostatnim przypadku szafki otwierają się samoczynnie po ich naciśnięciu w odpowiednim miejscu.

Funkcjonalność – o tym nie wolno zapominać

Nowoczesne meble do kuchni nie mogą być niepraktyczne i utrudniać nam pracę. Bardzo ważne jest zachowanie odpowiednich odległości pomiędzy zabudową, jeśli ta zrealizowana została w dwóch rzędach. Te nie mogą być ani za duże, ani za małe. Zachowanie trójkąta roboczego, czyli odpowiedniego rozmieszczenia lodówki, zlewozmywaka oraz płyty kuchennej usprawni poruszanie się po wnętrzu. Istotne znaczenie mają też praktyczne rozwiązania zastosowane w szafkach: organizery, które pomagają w utrzymaniu czystości; samodomykające się szafki z cichym domykiem; systemy przechowywania do szafek narożnych; oświetlenie do szuflad i wiele innych.

Tu wymieniać można jeszcze długo. Okazuje się bowiem, że tyle ilu jest inwestorów, tyle też istnieje pomysłów na usprawnienie pracy w kuchni. Pomysły te doskonale realizują nowoczesne meble do kuchni. Wystarczy przemyślany projekt i gotowe!

Ocena

Dodaj komentarz

CommentLuv badge