Nowoczesne oświetlenie

Nowoczesne oświetlenie

Oświetlenie w pomieszczeniu pełni wiele różnych funkcji. Nie tylko rozjaśnia je, ale  buduje też atmosferę wnętrza, maskuje niedoskonałości aranżacji oraz eksponuje te elementy, które stanowią dumę inwestora. Tak wiele różnorodnych efektów możliwe jest dzięki zastosowaniu rozmaitych opraw oświetleniowych. Każda z nich wyróżnia się czymś wyjątkowym, innym, niepowtarzalnym. Ta ogromna różnorodność to niezwykła gratka dla osób, które zajmują się urządzaniem wnętrz. Dzięki niej możliwości aranżacyjne są niemal nieograniczone.

Sposób na uzyskanie niezwykłego efektu we wnętrzu tkwi w zastosowaniu odpowiedniej oprawy oświetleniowej. Wybierając spośród dostępnego dziś asortymentu, można tworzyć przeróżne aranżacje. Nowoczesne oświetlenie doskonale wpisuje się w różne style aranżacji wnętrz i często nie tylko oświetla pomieszczenie, ale stanowi też rodzaj dekoracji.

Lampy wiszące

Ten rodzaj opraw zajmuje dziś we wnętrzach szczególne miejsce. Pojawia się niemal w każdym nowocześnie urządzonym mieszkaniu.

Lampy wiszące są nie tylko modne, ale również bardzo efektowne. Doskonale prezentują się nad stołem w jadalni, wyspą w kuchni oraz strefą wypoczynkową w salonie. Ogromna różnorodność tych lamp sprawia, że każdy z klientów z łatwością może wybrać model wpisujący się w jego gusta i potrzeby.

Do wyboru mamy oprawy z pojedynczym, jak i kilkoma źródłami światła. Poszczególne lampy wiszące  różnią się też wielkością, kształtem, rodzajem zastosowanych do ich wyrobu materiałów oraz stylem, do jakiego nawiązują (nowoczesny, industrialny, klasyczny itd.).

Plafony

To kolejny rodzaj opraw, który doskonale odnajduje się we współczesnych wnętrzach. Nowoczesne plafony zdecydowanie różnią się tych, które wraz z nastaniem ery elektryczności, jako pierwsze pojawiały się na rynku. Są bardziej wyszukane, ozdobne, zróżnicowane.

Obok nich nadal istnieją też modele bardzo proste w formie, których głównym zadaniem jest odporność na uszkodzenia i wytrzymałość. To one między innymi znajdują zastosowanie do oświetlenia przestrzeni publicznej w ciągach komunikacyjnych, przejściach podziemnych itp.

Nowoczesne plafony we wnętrzach to niemal osobna kategoria opraw. Wyróżniające się oryginalnymi kształtami, niekiedy eleganckie, innym razem proste, czasem wręcz nieprzyzwoicie bogato zdobione, a czasem bardzo skromne. Tu, podobnie jak w przypadku lamp wiszących, wybór jest ogromny.

Oprawy natynkowe i podtynkowe

Ten rodzaj opraw w ostatnich latach stał się bardzo modny we wnętrzach. Doskonale komponuje się z nowocześnie urządzonymi pomieszczeniami, ale może być stosowany także we wnętrzach zaaranżowanych w innych stylach. Oprawy natynkowe i podtynkowe, choć wykazują niezwykle skromną budowę, mogą stanowić wyjątkową ozdobę wnętrza. Montowane pojedynczo lub zestawiane w większych instalacjach świetlnych wyglądają bardzo efektownie.

Doskonale sprawdzają się do oświetlenia takich przestrzeni jak kuchnia, przedpokój, łazienka i salon. Mogą odgrywać rolę oświetlenia ogólnego, funkcyjnego, jak i stanowić dekorację wnętrza.

Ocena

Dodaj komentarz

CommentLuv badge