Oświetlenie balkonowe, które zachwyca!

Oświetlenie balkonowe to podstawa, jeśli lubimy wykorzystywać ciepłe dni aż do późnych godzin nocnych. Wieczorem można siąść w fotelu i cieszyć się letnią pogodą. Pozwolić sobie na relaks z książką w ręku. Balkon to także miejsce, gdzie chociażby rozwieszamy pranie. Bez dobrego światła tutaj nie zrelaksujemy się i nie skorzystamy w wieczornych porach, ze skrzętnie urządzonej przestrzeni. Zobacz, na co zwrócić uwagę.

Oświetlenie balkonowe – jakie powinno być?

Balkon to zwykle mniejsza powierzchnia niż ta, jaką oferują tarasy i ogrody. Z drugiej strony jest to przestrzeń otwarta, więc wybrane oświetlenie balkonowe, będzie mieć styczność z różnego rodzaju warunkami atmosferycznymi. Kluczowym jest zatem wybranie lamp w oprawach, które wykazują szczelność na poziomie minimum 54 IP.

Warto wybierać pośród lamp zewnętrznych, które zaopatrzone są w technologie LED-owe. To dwa atuty. Najważniejsza energooszczędność i trwałość na długi czas użytkowania. Poza tym LED-y pozwalają na uzyskanie różnych barw, a jak dobrze wiemy, to właśnie światłem jesteśmy w stanie zbudować klimat.

Kolejny ważnym czynnikiem, jest barwa światła. Ciepła czy zimna? Generalnie zależne jest to od naszych upodobań, wielkości balkonu i efektu, jaki chcemy osiągnąć. Trzeba jednak pamiętać, że balkon to przedłużenie mieszkania. Zastosowane światło powinno również pasować w pewnym stopniu do aranżacji, która gości wewnątrz pomieszczenia, znajdującego się tuż za balkonowymi oknami. W ten sposób uzyskamy efekt optycznego powiększenia całej przestrzeni. I oczywiście aranżacja będzie spójną, harmonijną.

Duże, klasyczne oświetlenie czy nowoczesne, niewielkie punkty

Małe balkony wymagają maksymalnie skromnych i niewielkich rozwiązań, by nie zabierać zbędnie przestrzeni, która i tak jest już ograniczoną. Ponadto duża lampa bądź bogato zdobiona oprawa oświetleniowa, mogłaby wywołać efekt przytłoczenia.

Na dużych balkonach można pokusić się o bogatsze i znacznie bardziej rozbudowane rozwiązania. Świetnie sprawdzają się lampy wiszące oraz lampy podłogowe. Mogą być jedynymi bądź stanowić główne oświetlenie, uzupełnione poprzez boczne źródła światła.

Balkony, które są specyficzne ze względu na swoje kształty, świetnie będą współgrać z nowoczesnymi, designerskimi lampami zewnętrznymi. Tutaj można postawić na niesymetryczne rozmieszczenie, niecodzienne kształty bądź oryginalne wykonania. Wciąż pamiętając o parametrze szczelności opraw oświetleniowych.

Praktycznie i pięknie

Stawiajmy na połączenie funkcjonalności z efektem wizualnym. By bezpiecznie i wygodnie korzystać z funkcji, jakie oferuje balkon, a jednocześnie móc odpocząć i poczuć wakacyjny klimat, pośród atmosfery stworzonej z pomocą światła. Ma być przytulnie, przyjaźnie i zachęcająco.

Rynek jest na tyle bogaty, iż nawet najbardziej wymagający znajdą rozwiązania dla siebie. Należy zweryfikować swoje oczekiwania, przemyśleć budżet finansowy i aranżację, jaką chcemy stworzyć, a następnie wybrać oświetlenie balkonowe, które stanie się idealnym dopełnieniem.

Ocena

Dodaj komentarz

CommentLuv badge