Pakowanie prezentów – proste, szybkie i wygodne

Pakowanie prezentów - proste, szybkie i wygodne

Brakuje Ci wyobraźni i umiejętności, by pięknie zapakować prezent? Nie musisz się martwić. Rynek opakowań dostarcza wielu gotowych rozwiązań, które ułatwiają pakowanie prezentów. Wystarczy je wykorzystać, by osiągnąć zadowalające efekty. Niektóre z nich postaram się omówić w dzisiejszym wpisie.

Efektowne opakowanie jest nieodłącznym elementem wręczanego przez nas prezentu. Powinno być estetyczne i dostosowane do okoliczności. Ich wybór jest całkiem spory.

Pakowanie prezentów w ozdobne pudełka

Jednym z najczęściej stosowanych do pakowania prezentów opakowań są ozdobne pudełka. Ich rozmiary i formy są przeróżne, dlatego nie ma kłopotu z dostosowaniem opakowania do konkretnego produktu, chyba że ten będzie się wyróżniał wyjątkowo dużymi rozmiarami albo utrudniającym pakowaniem kształtem.

Pudełka ozdobne są różne pod względem wielkości i formy. Różnice dotyczą również ich barwy. Od jednolitych, żywych, dekoracyjnych kolorów, po ciekawe wzory, z których część może nawet wskazywać na okazję, z powodu jakiej wręczmy prezent.

Pakowanie prezentów można też zaplanować w pudełkach wykonanych na zamówienie. Na taki krok zazwyczaj decydują się firmy, które przygotowują prezenty dla swoich pracowników lub kontrahentów i chcą je opatrzyć własnym logo, sloganem reklamowym lub okolicznościowymi życzeniami.

Dekoracyjne opakowania z celofanowej folii

Doskonałym sposobem na efektowny wygląd prezentu jest zastosowanie folii celofanowej. Takie opakowanie sprawdza się w wielu okolicznościach. Celofan to przezroczysta lub barwiona folia o estetycznym wyglądzie, dzięki czemu idealnie sprawdza się w charakterze opakowania dekoracyjnego. Na tle innych folii wyróżnia się charakterystycznym połyskiem, a przy poruszeniu typowym dla niej szelestem.

Z folią celofanową spotkamy się przy okazji upominków okolicznościowych, pamiątek okazjonalnych oraz wręczanych przez nas prezentów. W celofan bardzo często pakowane są też wypieki oraz słodycze. Ponieważ ten rodzaj opakowania jest w pełni bezpieczny dla żywności, znalazł szerokie zastosowanie w cukiernictwie oraz przemyśle wędliniarskim. W tym drugim celofan wykorzystuje się jako osłonkę niektórych wędlin.

Opakowania z celofanu to nie tylko te wykorzystywane fabrycznie przez producentów. Taka folia może być również sposobem na samodzielne przygotowanie estetycznego i bardzo dekoracyjnego opakowania. Wystarczy umieścić prezent na arkuszu folii celofanowej i zawiązać od góry ozdobną wstążką. Dla lepszego efektu można też włożyć do środka rafię, suszone kwiaty, małe bombki lub inne ozdoby.

Gdzie jeszcze można wykorzystać celofan? Okazuje się, że jest to idealna ozdoba dla kwiatów. Folia celofanowa znajduje więc powszechne zastosowanie w wielu kwiaciarniach. Ozdabia się nią bukiety okolicznościowe oraz pojedyncze egzemplarze.

Pakowanie prezentów nie musi być trudne ani czasochłonne. Zastosowanie pudełek dekoracyjnych oraz folii celofanowej, które ozdobimy dodatkowymi elementami, takimi jak wstążki, rozety oraz rafia może dać spektakularne efekty.

Ocena

Dodaj komentarz

CommentLuv badge