Sofy i wersalki. Wybór idealny!

W naszych domostwach sofy i wersalki, stanowią niejako podstawę umeblowania. Nie zawsze dysponujemy komódką czy biurkiem, bo nie każdemu tego typu meble są potrzebne. Łóżko to jednak konieczność, by móc odpocząć i zregenerować się na następny dzień. Podpowiadamy, jak dobrać idealny mebel do spania.

Sofy i wersalki to każdego wnętrza

Maksymalny komfort, wygoda rozkładania i składania, a do tego estetyczny wygląd i dopasowanie do aranżacji wnętrza. Dziś nietrudno znaleźć takie meble. Wybierając się na tak specyficzne zakupy, poza budżetem finansowym ustalmy, jakie funkcje ma spełniać wybrane łóżko. Czy będzie służyć każdej nocy, czy też ma jedynie dobrze prezentować się w wybranym wnętrzu? A może będzie to dodatkowe miejsce do spania dla naszych gości?

Jeśli sofa czy też wersalka ma stanąć w salonie i będziemy na niej tylko i wyłącznie spędzać czas siedząc, funkcja spania staje się zbędna. Zyskujemy zaś na mocniejszej i trwalszej konstrukcji, ponieważ nie będzie tu zawiasów, śrubek i mnóstwa innych elementów, które mogłyby się zepsuć. Można pozwolić sobie na większą fantazję, jeśli chodzi o wzornictwo, desenie, zastosowane materiały. Skórzane kanapy sprawdzą się w salonach luksusowych i eleganckich. Te stylizowane idealnie wpiszą się w klimat wnętrz tradycyjnych i bardzo klasycznych.

Łóżko do codziennego użytkowania

Sofy i wersalki, które mają służyć do codziennego spania, powinny być zaopatrzone w funkcję spania. Praktycznym rozwiązaniem jest pojemnik na pościel, który pozwala swobodnie pomieścić kołdrę i poduszki, a przy okazji chroni je przed zabrudzeniami i kurzem.

W kanapach służących okazyjnie do spania, rozkładana część może być umieszczona na stelażu. W przypadku codziennej eksploatacji, jest to niewystarczające rozwiązanie. Tu warto stawiać na funkcję spania opartą na wózku bądź klasycznych automatach.

Materac i jego waga

W grę wchodzi nie tylko ta fizyczna waga materaca. Równie ważna pozostaje jego grubość, jak i jakość. Materac powinien dawać stabilne podparcie na całej długości kręgosłupa. Jego wysoka jakość pozwoli na zdrowy sen. Najtańsze i niepewne rozwiązania niestety zaowocują niewyspaniem, dolegliwościami bólowymi po stronie układu ruchu, jak i nierównomiernym wygniataniem materaca.

Powierzchnia spania

Na koniec zwracamy uwagę na wielkość powierzchni spania. Wymiary dla jednej osoby to standardowo 80-90 cm szerokości, dla dwóch osób – przynajmniej 120 cm. Do tego długość w przybliżeniu 180 cm. Na rynku znajdziemy łóżka węższe, jak i szersze. W zależności od miejsca, jakim dysponujemy. Należy jednak pamiętać, że dla zdrowego i regenerującego snu, powinniśmy zapewnić sobie na tyle dużą powierzchnię spania, by kolokwialnie mówiąc „nie wystawały” nam nogi.

Ostateczny wybór nie musi być trudnym, jeśli skorzystamy z podanych wskazówek. W końcu sofy i wersalki mają nam posłużyć przez długi czas, stąd warto pochylić się nad konstrukcją i jakością oferowanych produktów.

Ocena

Dodaj komentarz

CommentLuv badge