Taśma klejąca a pakowanie przesyłek

Taśma klejąca a pakowanie przesyłek

Przesyłanie, transportowanie i magazynowanie towaru wymaga jego właściwego zabezpieczenia przed uszkodzeniami. Odpowiednio dobrana taśma klejąca i karton będą tu nieocenioną pomocą. Ich zadaniem jest zabezpieczenie przedmiotów przed zabrudzeniami, kurzem, uszkodzeniami mechanicznymi, wilgocią i wieloma innymi czynnikami.

Jaka taśma klejąca z szerokiej gamy dostępnych na rynku produktów będzie najlepsza do tego zadania? Tak naprawdę wybór warto uzależnić od rodzaju pakowanego towaru, jego wartości i ciężaru oraz tego, jaki będzie dalszy sposób postępowania po jego zapakowaniu.

Taśma klejąca do pakowania

Taśma przeznaczona do pakowania paczek powinna być trwała i wytrzymała. Ważne jest także to, by była odporna na warunki atmosferyczne i nie odklejała się na skutek wilgoci, czy deszczu. Odpowiednie właściwości taśmy to jeden z czynników warunkujących bezpieczne dotarcie przesyłki do miejsca docelowego.

Z czego wykonuje się taśmę?

Taśma do pakowania może być wykonana z polipropylenu lub PVC. Stosuje się na nich jeden z trzech rodzai klejów:

  • Solvent

Otrzymywany z naturalnego kauczuku. Wykazuje wysokie właściwości klejące. Jest odporny na warunki atmosferyczne, w tym ujemne temperatury. Taśma klejąca z klejem Solvent jest szczególnie polecana przy paczkach transportowanych w trudnych warunkach pogodowych. Dobrze sprawdza się również przy ciężkich paczkach.

  • Eco Solvent

To klej modyfikowany. Cechują go dobre właściwości klejące. Jest najbardziej uniwersalnym i popularnym klejem. Sprawdza się tak przy małych, jak i dużych przesyłkach.

  • Hot Melt

Wykonany z kauczuku syntetycznego. Ma dobre właściwości klejące. Polecany do pakowania paczek o różnych gabarytach.

Jaka taśma do pakowania przesyłek będzie najlepsza?

Najmocniejsze na rynku są zdecydowanie taśmy wykonane na nośniku PVC z klejem Solvent. PVC jest grubszy od polipropylenu, dzięki czemu sama taśma jest znacznie trwalsza i bardziej wytrzymała. Ponadto zastosowany klej decyduje o jej doskonałych właściwościach klejących.

Dodatkowym atutem tej taśmy jest to, że nie powoduje hałasu przy odwijaniu, co jest dość częstym problemem taśm do pakowania. Ta cecha sprawia, że bez przeszkód możesz pakować przesyłki nawet późnym wieczorem, nie powodując przy tym uporczywego dla domowników, czy sąsiadów odgłosu.

Krótko o zastosowaniu

Taśma do pakowania znalazła swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Wykorzystywana jest w magazynach, przedsiębiorstwach produkcyjnych i sklepach internetowych. Dziś trudno byłoby wyobrazić sobie funkcjonowanie wielu firm bez jej obecności. Często stosowana jest również przez osoby prywatne. Dobra taśma klejąca pomaga zabezpieczyć nieużywane i przeznaczone do przechowania rzeczy przed kurzem i zabrudzeniem. Świetnie spełnia swoją funkcję także przy przeprowadzkach.

Ocena

Dodaj komentarz

CommentLuv badge