Wyspa kuchenna z barkiem – funkcjonalność i wygoda

Wyspa kuchenna z barkiem - funkcjonalność i wygoda

Sposób zagospodarowania kuchni wpływa na funkcjonalność pomieszczenia i komfort jego użytkowania. Doskonale wiedzą o tym projektanci wnętrz, a wyspa kuchenna z barkiem stanowi jedno z proponowanych przez nich rozwiązań. Doskonale sprawdza się zarówno w wydzielonych pomieszczeniach, jak i tych otwartych na salon. Co dzięki niej zyskują użytkownicy?

Wyspa kuchenna z barkiem jest coraz chętniej widziana w polskich wnętrzach. Dostrzegamy jej liczne zalety i walory estetyczne. Możliwość zastosowania różnych materiałów znacznie poszerza możliwości aranżacyjne z jej udziałem i pozwala dostosować jej styl do wystroju wnętrza.

Wygodna przestrzeń do spotkań przy kawie

Barek może zostać zaaranżowany przy wyspie, która stanie na graniczy dwóch pomieszczeń – salonu i kuchni. Taka przegroda doskonale zaznaczy granice obu pomieszczeń i pozwoli je wizualnie wydzielić. Jednocześnie, jeśli przy barku ustawimy hokery, będzie też wygodnym miejscem spotkań przy kawie. W zależności od wielkości barku można ustawić przy nim 2, 3, a niekiedy nawet 4 hokery. We wnętrzach mieszkalnych raczej nie możemy liczyć na to, że zmieści się ich więcej.

Komfortowe miejsce do spożywania posiłków

Wyspa kuchenna z barkiem równie dobrze, co do delektowania się kawą, sprawdzi się też do spożywania posiłków. Serwowanie przy nim śniadania, obiadu, czy uroczystej kolacji wcale nie musi być mniej eleganckie, czy wygodne, niż w przypadku posiłków podawanych przy stole. W tym przypadku należy jednak zwrócić uwagę na to, czy pod barkiem jest wystarczająco dużo miejsca na nogi siedzących przy nim osób.

Wyspa kuchenna z barkiem to elegancja

O tym, że wyspa kuchenna z barkiem wygląda bardzo efektownie, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Takie aranżacje prezentują się bardzo elegancko i doskonale wpisują się w najnowsze trendy w aranżacji wnętrz. Są synonimem tego, co modne i funkcjonalne. Zważywszy na to, że wyspę sytuuje się zwykle w odległości około 100 – 120 cm od zabudowy kuchennej, możemy mówić o wystarczającej przestrzeni do poruszania się po pomieszczeniu, a jednocześnie o optymalizacji dystansu pomiędzy kuchennymi sprzętami i, co za tym idzie, optymalizacji pracy w kuchni.

Dodatkowe miejsce do przechowywania

Warto pamiętać, że pod blatem wyspy znajduje się sporo przestrzeni, którą można wykorzystać jako miejsce do przechowywania. W tym celu należy zaprojektować pojemne szafki, półki i szuflady. Zastosowane w nich systemy i rozwiązania warto uzależnić od układu pomieszczenia, wielkości wyspy i indywidualnych potrzeb użytkowników. Te, jak wiadomo, w każdym przypadku mogą być trochę inne.

Alternatywne rozwiązania

Aranżacja wyspy kuchennej nie zawsze musi się wiązać z koniecznością usytuowania przy niej barku. Choć wielu użytkowników potwierdza funkcjonalność i komfort takiego rozwiązania, nie wszystkim musi ono odpowiadać. Nie wszyscy też mają ochotę widzieć w swojej kuchni wyspę. Część osób woli tradycyjne rozwiązania i zamiast niej decyduje się na większą zabudowę kuchenną  zlokalizowaną przy ścianach pomieszczenia.

Pomimo wszystko znajdziemy jednak całkiem sporą grupę osób, dla których wyspa kuchenna z barkiem wyda się atrakcyjna. Odzwierciedlenie tego można dostrzec w aranżacjach prezentowanych w magazynach branżowych i na portalach poświęconych projektowaniu wnętrz.

Ocena

Dodaj komentarz

CommentLuv badge