Zasłony dekoracyjne, zaciemniające czy panele? Wybieramy dekorację okienną do salonu

Zasłony dekoracyjne, zaciemniające czy panele? Wybieramy dekorację okienną do salonu

Dekoratorzy wnętrz wiedzą doskonale, że na wygląd pomieszczenia w ogromnym stopniu wpływają dodatki i tkaniny. Zasłony dekoracyjne mogą aranżację ocieplić i nadać odpowiedniego charakteru. Stanowią też niewątpliwą ozdobę pomieszczenia. Oprócz nich inwestor może się zdecydować na wykorzystanie zasłon zaciemniających lub paneli okiennych. Zróżnicowane dekoracje pozwalają osiągnąć pożądany efekt i dostosować wnętrze do własnych oczekiwań.

Zasłony dekoracyjne na jakiś czas ustąpiły w naszych domach miejsca roletom i żaluzjom. Niektórzy inwestorzy zaczęli się z nich wycofywać na rzecz tych ostatnich albo gustownie łączyć jedną ozdobę z drugą. Dziś zasłony okienne znów są niezwykle ważnym elementem wystroju, a ich znaczenie dla wnętrza często podkreślają sami architekci i dekoratorzy wnętrz.

Zasłony dekoracyjne znowu w modzie

Dziś zasłony dekoracyjne są znacznie bardziej zróżnicowane niż dwie dekady temu. Nie tylko wykonuje się je z różnych tkanin, ale także w rozmaity sposób upina i mocuje na karniszu. Dzięki temu nie ma mowy o nudzie w kwestii ozdób okiennych.

Zasłony dekoracyjne mocuje się na karniszu za pomocą żabek lub haczyków, a w przypadku tkaniny wyposażonej w szelki, kółka lub kanał bezpośrednio na rurze karnisza.

Kluczową kwestią dla aranżacji wnętrza pozostaje sposób upięcia zasłony, jej marszczenie oraz rodzaj tkaniny. W niektórych przypadkach lepiej sprawdzają się delikatne, zwiewne zasłony, w innych ciężkie, nieprzepuszczające światła kotary. Te ostatnie odgrywają kluczową rolę w ochronie wnętrza przed nagrzewaniem się i silnym nasłonecznieniem.

Wybieramy zasłony zaciemniające

Czym są zasłony zaciemniające? Dzięki tkaninie, która nie przepuszcza światła, dobrze zacieniają pomieszczenie. Ma to szczególne znaczenie wtedy, gdy jesteśmy w trakcie letniego sezonu, a salon zlokalizowany jest od strony południowej albo zachodniej.

Zasłony zaciemniające doskonale sprawdzają się zwłaszcza latem lub wczesną wiosną. Zbyt intensywne światło słoneczne powoduje mocne nagrzewanie się pomieszczeń, co utrudnia codzienną egzystencję. Dzięki takiej zasłonie można ograniczyć ilość światła dostającego się do wnętrza.

Panele dekoracyjne – inny rodzaj zasłon

Ciekawym sposobem na dekorację okienną mogą być zasłony panelowe. Doskonale prezentują się w nowocześnie urządzonych wnętrzach, nie można im też odmówić dekoracyjnego wyglądu. Zasłony panelowe dostępne są w różnej kolorystyce oraz wzorach. Zastosowane we wnętrzu dodadzą mu charakteru i niebanalnego wyglądu.

Zasłony dekoracyjne mogą przybierać różne formy, dzięki czemu z łatwością dopasujemy je do pomieszczeń o zróżnicowanej stylistyce oraz do upodobań inwestora. Niezliczona ilość kolorów, wzorów, sposobu marszczenia oraz upięcia dają tu niemal nieograniczone możliwości. Dlatego, zamiast z nich rezygnować, polecam zapoznać się z dostępną na rynku ofertą i wybrać takie zasłony dekoracyjne, które najlepiej wpiszą się w Twoje oczekiwania.

Ocena

Dodaj komentarz

CommentLuv badge